Beyçelik Gestamp Facebook Sayfası   Beyçelik Gestamp Twitter Sayfası   Beyçelik Gestamp Linkedin Sayfası   Beyçelik Gestamp Youtube Sayfası

Beyçelik Gestamp Kalıp ve Teknoloji

Beyçelik Gestamp A.Ş., otomotiv yan sanayi metal sektöründe kalıp, teçhizat ve komponent tasarlayan, geliştiren ve üreten uluslararası bir şirkettir. Özellikle inovatif ürünler tasarlayarak daha güvenli ve daha hafif araç tasarımlarına destek olmakta ve buna bağlı olarak insan güvenliğinin arttırılması, enerji tüketimlerinin azaltılması ve çevrenin korunması ana ilkelerine hizmet etmektedir.

Şirket, Beyçelik Holding’in ilk kuruluşu olarak 1976 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır.

Kısa sürede kalıp tasarım ve imalatı ile sac şekillendirme konularında sektöründe lider konuma gelerek yeni ürün ve teknolojileri geliştirmeye devam etmiştir.

2007 yılında İspanya merkezli uluslararası alanda otomotiv metal sektöründe ilk sırada bulunan Gestamp Automocion ile ortaklık yaparak Türkiye’de ulaştığı başarıyı dünya ölçeğine taşımıştır. Sac şekillendirme ve kalıpçılık alanında Türkiye’nin ilk AR-GE merkezine sahip olan Beyçelik Gestamp A.Ş., yenilikçi yüzü, otomotiv sektörüne paralel ve son teknolojiyi barındıran yatırımlarıyla ana sanayilerin tercih ettiği bir kuruluştur.

2008 yılında Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 bin metre kare alana taşınan Beyçelik Gestamp Kalıp ve Teknoloji Fabrikası, 2017 yılından itibaren tüzel şirket olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Beyçelik Gestamp Kalıp ve Teknoloji Fabrikası, 2008 yılından bugüne 5 kıtada 20 ülkeye 542 kalıp seti imal etmiş ve bunları yerinde devreye almıştır.